Artı Platform, Sinoboom desteğiyle yükselişini sürdürüyor


Eskişehir merkezli hizmet veren ve çevre illerde de çalışmalarını sürdüren Artı Platform, yatırımlarını sürdürüyor. Firmanın Yönetim Kurulu Başkanı Eray Saygı, yakın zaman içerisinde çeşitli şehirlerde şubeler açacaklarını söyledi

Eskişehir’de merkezli olarak faaliyetlerini sürdüren platform kiralama firması Artı Platform, genç ve dinamik yapısıyla bölgesinde lider kuruluş olarak faaliyetlerine devam ediyor. Artı Platform Yönetim Kurulu Başkanı Eray Saygı, firmanın İzmir, Balıkesir, Ankara şubelerini açacağının müjdesini verdi. Yeni, genç ve dinamik bir firma olmalarının yanında sektörü çok iyi tanıdıklarını da söyleyen Saygı, "İşi iyi bilen personellere sahibiz. Sektörün açıklarını iyi biliyoruz. Bu açıkları kapatacak adımlar atarak hızlı büyümemizi sürdürüyoruz. Yaşımız genç de olsa ekip olarak sektörde kayda değer bir geçmişe ve tecrübe sahibiz" dedi. Eskişehir pazarının yüzde 80'ine sahip olduklarını belirten Saygı, Eskişehir'in kendileri için kritik bir yer olduğunu sözlerine ekledi. Saygı, "Sektördeki kişisel tecrübemi Eskişehir'de edindim. Kendimi Eskişehir'de geliştirdim. Eskişehir pazarını iyi tanıyoruz ve bu sayede pazar lideri durumdayız. Bunun yanında Eskişehir'den Ankara, Bursa, Afyon, Kütahya, Uşak gibi illere rahat rahat makine gönderebiliyoruz. Çevre illerdeki makine sayımız, Eskişehir'deki makine sayımızın üç katı diyebiliriz" diye konuştu.

"Hedefimiz hizmet etmek"
Firmanın büyüyebilmesi için hizmet ağının da o genişlemesi gerektiğine dikkat çeken Saygı, "Kalitemizi müşterilerimize hissettirmek istiyoruz. Bundan dolayı bizim için hizmet; öncelikli hedef. Hepsi alanında ayrı ayrı tecrübeli bir ekibe sahibiz. Bilgisi olmayan kimsenin firmamızda yetkisi yok. Teknik servis personelimizden muhasebecimize kadar bütün çalışanlarımız, bir müşteri aradığı zaman, bizlerden alabilecekleri bütün bilgileri onlardan da alabiliyorlar. Tüm çalışanlarımızı kendimiz kadar donanımlı hale getirmek için gereken eğitimleri veriyoruz" şeklinde konuştu.

Servisin önemi
Teknik servis desteğine öncelikli önem verdiklerini anlatan Artı Platform Kiralama ve Satış Müdürü Eray Saygı, "Teknik servis şirketimizin en önemli birimi çünkü; kiralama yapmak sadece makineyi göndermekten ibaret değil. Makine sıfır bile olsa, hiçbir sorunu olmasa bile, sahaya servis elemanlarının gidip müşterinin memnuniyetini kontrol etmesi gerekiyor. Biz, yeni müşteri kazanmaktan çok, var olan müşterilerimizi korumak için çalışıyoruz. Zaten memnun müşterileri gören firmalar bizimle çalışmak istiyorlar" dedi. Teknik servisin sürekli dolaştığını ve müşterilerin sorunlarını çözmenin yanında onların tepkilerini, yorumlarını dinlediklerini ve firma yetkililerine aktardıklarını söyleyen Saygı, müşteri yorumlarına göre yol haritası çizdikelerini belirtti.

Yatırımlar
Makine parkında akülü platformların ön planda olduğu Artı Platform'un, ağırlıklı olarak 10 ve 12 metre grubunda 70 adet akülü makaslı platformu bulunuyor. Makine parkının genişlemesi gerektiğini anlatan Saygı, "Henüz makine parkı açısından potansiyelimize ulaşamadık. Kabul edemediğimiz müşterilerimiz dahi oluyor bu süreçte. Dolayısıyla yakın zamanda akülü makaslı grubuna ciddi bir yatırım yapmayı düşünüyoruz. Daha sonra da 2019 yılı içerisinde dizel grubuna çeşitli yatırımlar yapacağız" dedi. Makine parkı ne kadar çeşitli olursa Artı Platform için o kadar iyi olacağını düşünen Saygı, makine metrajlarının da 2019 yılı içerisinde yükseleceğini söyledi. Her makineye ve modele talebin yoğun olduğu bir bölgede olduklarını söyleyen Saygı, "Bir makineyi filomuza eklediğimiz zaman, ona iş gelmesini bekleyen bir firma değiliz. Makinenin daha siparişini verirken işini hazır hale getiren bir firmayız" ifadelerini kullandı.

Tercih Sinoboom
Sinoboom markasının, sektörün en iyi platform markası olarak nitelendiren Artı Platform Kiralama ve Satış Müdürü Eray Saygı, makinelerin kaliteli ve uzun ömürlü olduğunu söyledi. Saygı, "Biz nasıl kiralama sonrası hizmete ciddi önem veriyorsak, Uygunlar Dış Ticaret’ten de aynı hizmeti alıyoruz. Satış sonrası süreçte bir sorun yaşadığımız zaman, istediğimiz gün ve saat bir telefonla sorunumuzu çözüyorlar" dedi. Sinoboom'un alternatifini aramadıklarını, Artı Platform'un kuruluşundan günümüze Sinoboom'dan memnun kaldıklarını anlatan Saygı, "Geniş servis ağı ve üstün yedek parça hizmetiyle Uygunlar Dış Ticaret, bizi hiçbir zaman yüzüstü bırakmadı. Dolayısıyla bundan sonraki platform satın almak istediğimizde, çalacağımız tek kapı Uygunlar Dış Ticaret ve Sinoboom markası olacaktır" diye konuştu. Sinoboom'un makinelerinin müşteriler tarafından da istendiğini belirten Saygı, müşterilerin dar alanlarda hızlı hareket etmek istediklerini, manevraya önem verdiklerini ve dayanıklılığı tercih ettiklerini söyledi. Uygunlar Dış Ticaret ile bir çözüm ortaklığı kurduklarını da anlatan Saygı düşüncelerini, "Eskişehir dışına çok fazla makine gönderen bir firmayız. Örneğin; Eskişehir'den Malatya'ya, Diyarbakır'a makine gönderebiliyoruz. Eğer bizim servis elemanlarımız müsait değillerse, müşterinin sorunu Uygunlar Dış Ticaret’e yönlendirebiliyoruz. Uygunlar Dış Ticaret bize sadece makine değil, servis desteği de sağlıyor. Müşterilerine bir partner gibi yaklaşıyor" şeklinde aktardı. Artı Platform, yakın zaman içerisinde Uygunlar Platform'dan 50 adet daha Sinoboom marka makine satın almayı düşünüyor. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan ve sözlerini tamamlayan Saygı, "12 metre akülü makaslı platform tarafında hala açığımız var. Müşterilerimizden bu makineler için talep alıyoruz ve yetişememeye başlamış durumdayız. Dolayısıyla bu talebi karşılamak için 50 adetlik bir alım daha yapacağız. Dizel grubuna baktığımız zaman da önümüzdeki yıl yatırımlarımızı