Sinoboom tüm yenilikleriyle Bauma China’daydı


Sinoboom, Uluslararası İş Makineleri Fuarı Bauma China’da gövde gösterisi yaptı. 24 Kasım Salı günü başlayan fuarda Sinoboom, yeni renk ve tasarımlarıyla fuarın en ilgi çeken standları arasında yer aldı.

Sinoboom’da ilk göze çarpan yenilik, renklerinin değişmesi oldu. Artık küresel pazara mavi rengi ile sunulacak olan ürünlerin üzerinde ayrıca grafit çizimler yer alacak. Yeni mavi ve grafit görünüm, şirketin tüm ekipman yelpazesinde benimsenecek. Şirketin ismi ise 2021 yılının başından itibaren Sinoboom Intelligent Equipment olarak değişecek. Çin merkezli şirket, mavinin ülkesinde güven ve güvenliği temsil ettiğini ve bunun, ürün ve hizmetleriyle sektöre göndermek istediği mesajın temelini oluşturduğunu belirtiyor. Sinoboom’un Başkanı Steven Liu ve Genel Müdür Susan Xu, "Güncellenen görünüm ve isim, Sinoboom’un yenilikçi, kullanıcı dostu ve güvenilir erişim ekipmanı tedarikine olan bağlılığını gösteriyor" diyor. Yeni rengin tarihsel bir önemi de var; mavi, Sinoboom’un makinelerinin en son turuncu/kırmızı şemasına değiştirilmeden önce 2008 yılında kurulduğundaki orijinal rengi. Ayrıca, Sinoboom'un Avrupa ürünleri için benimsediği koyu mavi renk ile yakından uyumlu. Sinoboom, 2018'de Avrupa pazarına mavi renkli modeller sunmuştu. Geçen iki yıllık süre zarfında müşterilerden olumlu geri dönüşler aldı. Bunun üzerine mavi renk kullanımını personel oylamasına da sundu. Mavi renginin çoğunluk oyu alması sonucunda renk değişimi kararı alındı.

Ekipmanlarda yenilikler

Sinoboom Bauma China'da hibrit eklemli platformunu da tanıttı. Sinoboom AB18HJ isme sahip olan ürün, dizel versiyona kıyasla daha düşük emisyona ve %30 daha az yakıt tüketimine sahip. Tek şarj ve dolu yakıt deposuyla bir haftaya kadar çalışma imkanı sunan ürün ayrıca sadece pil gücüyle iç mekanda kullanılabiliyor. AB18HJ iyileştirilmiş tırmanma kabiliyeti, engebeli zeminde seyahat için aktif salınımlı aksa ve gelişmiş güvenilirlik sistemlerine sahip.

Sinoboom’un duyurusunu yaptığı yeni ürünler arasında teleskopik bomlu lift plus serisinden iki model daha bulunuyor; Sinoboom TB20J Plus ve Sinoboom TB28J Plus. 454 kg'a kadar yük kapasiteleri bulunan ürünlerin %45 tırmanma kabiliyetinin yanı sıra patentli kaymayı önleme kontrol sistemleri bulunuyor. 7 inç büyüklüğünde kontrol ekranına sahip ola ürünlerde operatörler birçok bilgiyi bu ekrandan rahatça ve pratik bir şekilde görüntüleyebilecek.